Uncategorized

Kyselina kojová: Co potřebujete vědět

Kyselina kojová: Co potřebujete vědět

Kojská kyselina je chemikálie vyráběná z různých typů hub. Je to také vedlejší produkt fermentované sójové omáčky a rýžového vína. Jedním z hlavních využití kyseliny kojské je však v některých zdravotních a kosmetických produktech. Potenciální rizika a vedlejší účinky jsou. Může být použit k léčbě kožních stavů, jako je poškození sluncem, jizvy a věkové skvrny.

melanin je přirozeně se vyskytující pigment v těle, který dává oči, vlasy a kůži jejich barvu. K podpoře produkce melaninu je nutná aminokyselina zvaná tyrosin. Snížená produkce melaninu může mít na kůži blesk. Používá se také v některých mýdlech. Mnoho produktů s kyselinou kojovou je určeno pro použití na rukou nebo obličeji. Koncentrace kyseliny kojské v kosmetice je často mezi 1 a 4 procenty. Některé produkty, jako jsou mýdla, jsou aplikovány a promyty. Účinek proti stárnutí: Výrobky obsahující kyselinu kojovou mohou odlehčit pokožku, což může zlepšit vzhled věkových spotů a poškození sluncem. Snížení tmavých skvrn může mít účinek proti stárnutí. Snižte výskyt jizev: Kyselina kojová může také snížit zabarvení jizev. Ačkoli kyselina nezlepšuje tloušťku tkáně jizvy, může snížit tmavou pigmentaci spojenou s určitými typy jizev. Osvětlení jizvy může způsobit, že je méně patrná. Může to být užitečné při prevenci a léčbě určitých plísňových infekcí, jako jsou infekce nohou a kvasinek sportovců. Může to pomoci snížit šance na vývoj běžných typů bakteriálních kožních infekcí. Kosmetické výrobky nejsou regulovány stejným způsobem jako léky a potraviny. Kosmetické výrobky nejsou podle zákona povinny být schváleny Spojenými státy Food and Drug Administration (FDA) před prodejem. Výrobky se vyrábějí. Rovněž přehled kosmetických složek (CIR) Expert Panel Reviews Bezpečnost.

Tato spojení však byla slabá, protože kyselina kojová se pomalu absorbuje do oběhu. Je nepravděpodobné, že by hladiny byly dostatečně vysoké, aby způsobily rakovinu u lidí. Kůže je považována za bezpečné. Kyselina kojová by měla být zředěna na koncentrace ne více než 4 procent. Doporučuje se koncentrace 1 až 2 procenta, aby se snížila šance na podráždění kůže. Použití předem vyrobených pleťových pleťových pleťových pleťových pleťových pleťových pleťových plechů a krémů, které již obsahují kyselinu kojovou ve specifických koncentracích. Většina lidí, existuje určitá rizika a možné vedlejší účinky. vyvinout spálení. Melanin pomáhá chránit pokožku před poškozením sluncem v důsledku UV paprsků.

Kyselina kojová může u některých lidí vést k kontaktní dermatitidě, zejména těm, kteří mají citlivou pokožku.

Kontaktní dermatitida může způsobit vyrážku, svědění a suché skvrny kůže. V závažných případech se může vyvinout bolest a puchýře. Produkty s vyšší koncentrací kyseliny kojské mohou s větší pravděpodobností vést k podráždění. Někteří lidé s určitými podmínkami kožních podmínek nebo alergií však mohou být doporučeni, aby nepoužívali kyselinu kojovou.

Dermatolog může také poskytnout doporučení ohledně konkrétních recenzeproduktu.top produktů, včetně frekvence použití a pevnosti koncentrace.

Někteří lidé mohou vidět výsledky po několika týdnech, i když v určitých situacích to může trvat déle. Výrobky obsahující kyselinu kojovou lze doporučit pouze na krátkou dobu. Je také důležité zajistit, aby produkt obsahoval koncentraci kyseliny kojské doporučené dermatologem. Pokud se příznaky během několika dnů nevyjasní, je nejlepší navštívit lékaře. Nemělo by se také používat na zlomené kůži. Výzkumné instituce a lékařské časopisy a sdružení. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .